Agila n.v.

Belgická firma AGILA n.v. patří k významným výrobcům a dodavatelům gumárenských a plastikářských strojů. Výrobní program tvoří válcovací stroje a stockblendery, hydraulické pomaluběžné sekačky kaučukových bloků, laboratorní plastikářské a gumárenské stroje - malé válcovací stroje, malé zakládací lisy pro výrobu testovacích tělísek i větší lisy pro poloprovozní a provozní výrobu.


  

 

 

Hydraulické sekačky kaučukových bloků  se vyrábějí ve třech základních provedení podle sekací síly: 30kN, 100kN a 200kN. Maximální šíře kaučukových bloků je 1200mm a max. zdvih nože je 600mm. Sekačky jsou doplněny dopravníkem před a za sekacím nožem.

 

  

 Agila vyrábí a dodává válcovací stroje pro gumárenský průmysl včetně malých laboratorních válců do velikosti 600mm.

 

Standardní max. provedení válcovacích strojů pro výrobu je 750x2500mm, pro laboratorní použití je max. rozměr válce do průměru 300mm. Firma AGILA nabízí i speciální mixovací stroje pro silikonové kaučuky.

Agila je zároveň i výrobce bezšnekových zakládacích čtyřsloupcových lisů určených jak pro laboratoře (do uzavírací síly 990kN), tak i pro výrobu - do uzavírací síly 6700kN.

Laboratorní zakládací lisy jsou určeny především pro přípravu testovacích elementů z pryže nebo plastů. Větší výrobní lisy jsou vhodné zejména pro maloseriovou výrobu.

Bližší technické popisy jednotlivých skupin strojů najdete na stránkách firmy AGILA.