Agila n.v.

Belgická firma AGILA n.v. patří k významným výrobcům a dodavatelům gumárenských a plastikářských strojů. Výrobní program tvoří válcovací stroje a stockblendery, hydraulické pomaluběžné sekačky kaučukových bloků, laboratorní plastikářské a gumárenské stroje - malé válcovací stroje, malé zakládací lisy pro výrobu testovacích tělísek i větší lisy pro poloprovozní a provozní výrobu.

AGILA vyrábí a dodává válcovací stroje do velikosti válce 3000 mm. Rozsah menších laboratorních a poloprovozních strojů je od 110x250 do 300x600mm.

 

Hydraulické sekačky kabelů jsou vyráběny včetně dopravníku před a za sekacím ústrojím. Sekačky zpracují bloky kaučuků do šíře 1000mm a s max. zdvihem nože 600mm. Sekačky jsou vyráběny ve čtyřech základních provedeních: SM0 se sekací silou 50 kN, SM1 s 100 kN, SM2 s 200 kN a SM3 se sekací silou 250 kN.

 

 

Vedle laboratorních dvouválců do velikosti 600 mm vyrábí firma AGILA malé laboratorní bezšnekové zakládací lisy pro gumu a plasty jsou vhodné především na výrobu testovacích elementů - destiček, tyčinek apod. větší provedení těchto lisů je možné použít při výrobě maloseriových výrobků či menších pryžových nebo plastových dílů. Lisy jsou nabízeny s uzavírací silou do 1000 kN.