Metzner Maschinenbau GmbH

Sekačky, řezačky a střihačky profilů, hadic, trubek, kabelů a dalších výrobků z plastů a pryže vyrábí firma Metzner z Neu-Ulmu již řadu let. Do těchto zařízení je možné instalovat různé typy sekání či řezání - gilotinu, střihový sek, okružní nůž, rotační nůž, horký sek, prosekávání, excentrické sekání, rotující nůž, tvarový nůž a další. Zařízení lze použít i pro jiné typy materiálu, jako je např. papír, textil, kovová folie apod. Tyto stroje je možné doplnit dalším periferní a doplňujícím zařízením, jako jsou např. odvíjecí či navíjecí stojany, odtahy a podávací zařízení, popisovací zařízení, odkládací a třídící stoly a podobně.

 .

 Vysekávací automaty a automaty na zpracování profilů - Firma Metzner vyrábí a dodává automaty na zpracování profilů pro automobilový průmysl. Tyto automaty mohou profily v přesných místech navrtávat, vysekávat otvory pro závěsy dveří, kontrolovat délku, upravovat tvar řezu a vyznačovat montážní body a to včetně ko-extruzních profilů pryž-plast a profilů s kovovou výztuží. Automaty umí najít nejvýhodnější místo řezu či seku vzhledem ke kovové výztuži a zároveň řez v jednom kroku zabrousit tak, aby z konce profilů nevyčnívaly kovové části. Tyto automaty mohou pracovat přímo v linkách nebo jako samostatné dokončovací stanice.

Original Max Müller - v září roku 2007 převzala firma Metzner firmu Max Müller včetně kompletního sortimentu a servisu zařízení. Tímto krokem firma Metzner rozšířila svůj sortiment o speciální zařízení na výrobu těsnění tzv. odpichováním z hadic (řezáním kroužků) a to trnovou i beztrnovou technologií.

 

 Zpracovatelské linky - firma Metzner nabízí ve svém výrobním programu i kompletní linky na zpracování hadic. Např. kompletní dokončovací linka na úpravu brzdových hadiček, na úpravu PA-trubek apod. Do těchto linek vstupují v metráži najednou jednotlivé typy např. PA-trubiček v různách průměrech a na konci této linky vystupuje vždy sada PA-trubiček různých průměrů a délek, např. sada pro jeden nákladní vůz včetně např. popisu a označení.