Gneuss Kunststofftechnik GmbH

Firma Gneuss Kunststofftechnik GmbH vyrábí a dodává filtrační systémy taveniny, sondy na měření tlaků a teplot, on-line viskozimetry, speciální šneky a extrudery pro účinější evakuaci. Všechna zařízení jsou podpořena množstvím vlastních patentů.

FILTRAČNÍ SYSTEMY TAVENINY

Rotační filtrační systémy jsou určeny především pro filtraci taveniny při výrobě flat-folií, desek, pro regranulaci a recyklaci, pro kompoundaci plastů, ale je možné je s výhodou použít i v dalších oblastech jako jsou např. výroba profilů, trubek či hadic. Systémy se používají i v gumárenském průmyslu. Konstrukce těchto systémů umožňuje výměnu filtračních sít bez jakýchkoliv vlivů na výrobu, tzn. bez ztráty kvality ve výrobě či dokonce zastavení výroby. Navíc vyšší kvalita filtrace umožní zpracovávat vyšší podíl podřadnějších surovin a tím výrobu významně zlevnit. Rotační filtrační systémy zajišťují konstantní nebo velmi úzký rozsah tlaků v tavenině po celou dobu výrobního procesu. Konstantní tlak významně přispívá k optimalizaci a zkvalitnění výroby. Filtrační systém řady KSF je určen pro recyklaci a kampoundaci polymerů, systémy SF, SFXmagnus a RSFgenius pro výrobu folií, desek, vláken, profilů atd. 

  

 SONDY PRO MĚŘENÍ TEPLOTY A TLAKU

Sondy pro měření tlaku, teploty a kombinované sondy jsou dodávány v široké škále provedení různých typů hrotů, velikostí a konstrukce včetně speciálních typů. Sondy se vyznačují vysokou kvalitou a dlouhou životností. Všechny typy sond jsou vyráběny výhradně v Německu. Sondy jsou vyráběny v mnoha provedeních -  standardní, speciálně zesílené, vyhřívané, s ochranou proti explozi, s keramickou izolací, plněmetalické provedení atd.

 

 

 

TECHNOLOGIE ZPRACOVÁNÍ - VAKUOVÉ SYSTEMY

Vakuové systémy pro polymery - nový MRS-princip nabízí v této oblasti podstatně kvalitnější odsávání při výrobě, ať už se jedná o regranulaci či recyklaci nebo o jiný typ výroby. Speciální konstrukce šneku a vakuové zóny v extruderech Gneuss umožní účinější odsávání vzduchu či par a přispívá ke zkvalitnění výroby. Online viskozimetr umožňuje sledovat změny viskozity v průběhu zpracovatelského procesu.

 

Rádi Vás pozveme do Technikum-střediska v Bad Oeynhausenu k osobní návštěvě a k prohlídce všech zařízení firmy Gneuss.