Bellaform GmbH

Německá firma Bellaform GmbH, založená v roce 1957 pod názvem Bellaplast. Od roku 2007 až po současnost je firma součástí skupiny Putz Group. Firma Bellaform vyrábí a dodává jednotlivé komponenty a linky pro extruzi hadic, profilů, trubek, korugovaných kabelových chrániček a dalších speciálních produktů z plastů. Firma vyrábí jednošnekové extrudery, hlavy a nástroje a to jak pro monovrstvou extruzi tak i pro vícevrstvé extruze.

   

Firma Bellaform vyrábí a dodává i další komponenty extruzních linek - řídící jednotky, kalibrační jednotky, odtahy a chladící vany, balicí systémy, odkládací stoly a sekačky.

                    

Extruzní hlavy a nástroje pro jednoduchou i vícevrstvou extruzi jsou specialitou firmy Bellaform. Jednoduchá extruze pro přímé vytlačování, jedno- nebo dvouvrstvé oplášťování a vícevrstvá extruze 2 - 7 vrstev. Firma patří mezi přední výrobce linek pro korugované kabelové chráničky s pravidelnou i nepravidelnou korugací, střídavě korugované a hladké zóny - do průměru 25mm.

Mezi speciální extruzní zařízení patří extruze pro polymerní tužky z PE - tato technologie je vyvinuta a patentována firmou Bellaform. Linka může vyrábět různé profily a barvy pláště tužek.

            

Extrudery plastových materiálů (PP, LDPE, HDPE, PS, PA6, PA11/12 a další) do průměru šneku standardně 75mm s výkonem podle velikosti extruderu. Extrudery pro větší výkon vyrábí firma Bellaform jako speciální zařízení.